Altın Yatırımında Yeni Model

gold altın yatırım
Paylaş
 

Altın yatırımda yeni modellerden biri küçük çaplı yatırımcılar için çeyrek,gram,tam altın almaktır.Bunların değerlendirilmesi daha kolay ve pratiktir.Bir diğer yatırım ise altın sertifikası almaktır çalınmasından korkanlar için fiziki yatırım olarak öneriliyor.Fiziki olarak elimizde altın olmasa da satın aldığımız kadar altın bankalar da tutuluyor ve korunuyor.Bu dönemde en çok yapılan ise vadeli olarak altına yatırımı yapmak.Fiziki olarak altını bankaya yatırarak bu altını burada işleterek elimizi sürmeden belli bir faiz oranında kar kazanarak yatırımımızda kar elde etmiş oluyoruz.Bunun avantajı olduğu gibi tabii ki dezavantajları da vardır.Sorunlardan en bilineni anında çekim yapamamız, yaptığımız taktirde satış fiyatı farkının çok olması ve bizi zarara sokabilir.Bundan dolayı bankaya yatırırken bazı şartları iyi öğrenmemiz gerekir.Bankaya yatırılan altın uzun süre dokunulmaması halinde daha çok karlı olacağı unutulmamalıdır.


altına yatırım

Biraz değişik bir sistem olan borsalarda işlem gören altın fonlarıyla yatırım yapmaktır.Bu sistem biraz tehlikeli olmakla birlikte kar getirisi yüksektir.Bu yatırım şirketleri tarafından yapılır fon satın alınabilir ya da yatırımcılar ortak fona girebilirler.Bu yatırım sistemleri çok dikkat edilmesi gereken bir sistemdir.İyi takip edilmemesi halinde yatırımcı kötü sonuçlar elde edebilir.

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.