Birikim İçin Altına Yatırım Yapılır mı?

altın fiyat
Paylaş
 

Altın birikimi eski insanların ve eskiden yastık altında saklanarak yapılan bir tür birikim şekliydi ancak günümüze gelindiğinde son 5 yıl içerisinde yatırımcısına büyük kayıplar yaşattı. Özellikle 2013 yılında çok kaybettirerek yatırımcıların bu zamanlarda biraz temkinli yaklaşmasını sağlıyor. Altın düğünde doğumda ve bu tarz özel günlerde takmak için biriktirilirse pek fazla sorun arz etmez ancak yatırım ve kar amaçlı yapıldığı zaman ekonominin çalkantılı olduğu bu dönemde uzmanlar tarafından pek önerilmiyor.Buna karşın risk alınarak hareket edilirse altın çok büyük bir kazanç kapısı da olabilme niteliği taşır. Altına yatırımı yapmak için borsayı ve genel piyasayı iyi takip etmek gerekir. Çünkü altın bu değişimlerden anında etkilenir ve bu şartlar göz önünde bulundurulmaz ise yatırımcı büyük zarara girer ve geri dönüşü pek de kolay olmaz.Eğer piyasadan pek haberiniz yok ve sürekli takip etmek istemiyorsanız ve büyük bir yatırımcı değilseniz gene bankaya yatırılabilir ve bu sayede sizi altın fiyatları pek etkilemez ancak bunun için parayı çekmeyip içeride vade kazanmasını sağlamak gerekir. Bir de yatırım yapıp kar kazanmak istiyorsanız altının buluttan nem kaptığını her dakika fiyatının değiştiğini bilmeniz gerekir.


altına yatırımAltın birikimi yapılacaksa ve eğer bu uzun vadeli bir yatırımsa önerilen bankaya yatırmak ve faizinden de para kazanmaktır. Kısaca altın önemli bir gelir kapısı olacağı gibi risk almak istemeyenlerin pek yanaşacağı bir liman mış gibi durmuyor

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.