BorsaCep
Bitcoin Madenciliği Nedir?
Sosyal Medyada Paylaş
6 Temmuz 2017
BorsaCep

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?

Son dönemlerde merak edilen ve hakkında geniş kapsamlı bilgiler alınmak istenen güncel konulardan biri de bitcoin nedir ne işe yarar konusudur. Birçoğumuzun adını ilk defa duyduğu bitcoin hakkında dilerseniz sizlere bu yazımız üzerinden bilgiler sunalım. Özellikle internet dünyasında borsada işlem görmeye başlayan bitcoin, bir kripto para birimidir. Geleceğin yeni para birimi olarak görülen bitcoin, günümüz itibariyle borsada oldukça hızlı bir biçimde değer görmeye başlamış ve bu sebeple yatırımcıların dikkatini üzerinde toplamayı başarmıştır.

Bitcoin Ne İşe Yarıyor?

Birçok yatırımcılar tarafından tercih edilen bitcoin, tamamen yatırım odaklı olan bir yatırım aracıdır. Bu bakımdan bu harika kazançlı para birimine yatırım yapıldığında sadece 1 yıl içerisinde ortalama 2,5 kat değer görebilmektedir.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

  • Bitcoin madenciliği, yada diğer adıyla mining bitcoin para biriminin madencilik sisteminde değer görmesi durumudur.
  • Dolaysıyla internet dünyasında yer alan bitcoin üretim sistemlerine yatırım yapıldığında, bu yatırımların günlük olarak katlamalı bir şekilde değer kazanabildiği ve yıl sonunda 2 veya daha fazla değer katladığı bilinmektedir.

bitcoin madenciliği

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?


  • Makalemizin konusu olan bitcoin nedir ne işe yarar hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra, şimdi de bu harika kazançlı kripto para birimi hakkında merak edilen diğer ayrıntılar hakkında sizlere bilgiler sunalım.
  • İnternet dünyasında birçok bitcoin yatırım siteleri yer almaktadır. Ancak birçoğunun gerçek anlamda bitcoin üretimi yapabildiği kesinlik kazanmamaktadır. Bu bakımdan bitcoin madenciliği yaparken, özellikle kaliteli ve gerçek bitcoin madenciliği siteleri bulunması gerekmektedir.
  • Aksi durumunda yatırılan paranın bir kısmının veya tamamının yitirilmesi kaçınılmaz olabilmektedir. Bitcoin madenciliği yapabilmek açısından öncelikle belirli bir miktarda yatırım yapılmalıdır. Örneğin, en az 100 dolar ile bitcoin madenciliğine başlanabilmektedir.Bu arada 10 dolar ile de bu harika kazançlı iş yapılabilmektedir.
  • Yatırım yapıldıktan sonra bitcoinler günlük olarak otomatik bir şekilde üretim yapmakta ve yatırımcılarına günlük olarak para kazandırmaktadır. Bu bakımdan yatırımcılar ise, tercihi doğrultusunda kazançlarını günlük veya vade sonunda alabilmektedirler.

Bitcoin Hakkında Uzmanların Genel Görüşleri

Bitcoin kripto para birimi hakkında uzmanların harika görüşleri bulunmaktadır. Borsa uzmanları, bitcoin kripto paranın gelecek yıllar içerisinde kullanılan kağıt para birimi yerine geçeceğini belirtmektedirler. Uzmanlara göre, bu harika kripto para birimine bugün itibariyle örneğin 100 dolar yatırım yapıldığında 10 yıl sonrasında en az 5000 dolar olarak geri dönüş yapabileceğinin altını çizmektedirler. Bu harika kripto para birimi hakkında güncel gelişmeler halen devam etmektedir.

Not: Makale bitcoin hakkında bilgilendirme içeriklidir. Yatırım yapmaya teşvik edici değildir.