Borsa Takibi Hakkında Önemli 4 Konu!

borsa takibi nasıl
Paylaş
 

1. İnternetten Anlık Olarak Borsa Takibinin Yapılması

Gün geçtikçe teknolojinin olağanüstü gelişimini durdarmak artık imkansız bir durum oldu. Aslında teknoloji demek insanlar arasında ne kadar mesafe olursa olsun bir tuşa basmak kadar uzakta diyebiliriz. Bu yakınlıkta tabiki de internet sayesinde olmaktadır. İnternet günümüzde artık tüm dünyada oldukça fazla kullanılan bir iletişim türü oldu. Konumuza gelecek olursak borsa işlemleri hakkında ne öğrenmek istiyorsak artık internet sayesinde herşey elmizin altında oluyor. Önceleri bilgisayar ve notebooklarımız sayesinde internete girip borsa takibini sürdürüyorduk. Ama artık teknoloji sayesinde mobil telefonlarımız ve tabletlerimizde de borsayı anlık olarak takip etme şansına sahip olduk.

borsa takip2. Borsayı Canlı Olarak Takip Etmek


Borsada önemli konulardan biri de arz ve taleplerimizdir. Borsada fiyatlar arasında anlık dalgalanmalar olduğu için arz ve taleplere de dikkat edilmelidir. Borsada oluşan dalgalanmalar sayesinde kimi zaman kazançda kaybetme kimi zaman ise kazançda kazanma durumumuz olabiliyor. Böyle fiyat dalgalanmalarından zararlı çıkmamak için canlı olarak takip edeceğimiz borsa bilgileri sayesinde fiyatalar arasında daha önceden bilgi edinmiş oluyoruz. Bu da kaybetme olasılığımızı en aza indirmemize yardımcı olan faktör olarak ön plana çıkmaktadır.

3. Borsa Takip Programlarına Sahip Olmak

Borsa takip programları sayesinde borsada neler olup bittiği hakkında kapsmlıca bilgilere sahip olabiliriz. Bu programlar sayesinde anlık olarak fiyat dalgalanmalarını öğrenebilir ve fiyat dalgalanmaların bize neler getirip neler götüreceği hakkında fikir yürütme yetisine sahip olabiliriz. Borsa takip programlarında anlık ve canlı verilere ulaşabileceğimiz gibi önceden programa yüklenmiş olan borsa, finans ve ekonomi hakkında verilere de kolaylıkla ulaşabiliriz. Günümüzde borsa takip programlarının sayısı neredeyse milyonları bulacak kadar fazladır. Çünkü tüm dünyada borsa sevilerek ve heyecanla takip edilen bir sektördür. Örnek olarak; Mobil Foreks, TCMB, Matriks Mobil, Yahoo Finance vb.. programlardır.

4. Borsa Takibinde Dikkatli Olmanın Önemi

Borsada fiyat dalgalanmalarını takip ederken aceleci davranmamak gerekmektedir. Sakin bir şekilde doğru zamanı da kollayarak seçimler yapmak oldukça önemlidir. Burda önemli olan bir başka madde ise; borsa takibi yaparken boş boş takip etmek yerine neyi ne için takip ediyor olmamızdır. Bunun için borsa hakkında önceden bilgilere ve verilere sahip olarak tecrübeli bir biçimde olaylara yaklaşmamız gerekmektedir.

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.