BorsaCep
Borsada Başarılı Olmak İçin 4 Altın Kural!
Sosyal Medyada Paylaş
1 Temmuz 2017
BorsaCep

Borsada Başarılı Olmak İçin 4 Altın Kural!

1. Borsada Başarılı Olmak İçin Pratik Yapmak

Hemen hemen herkesin borsa işine girmelerindeki amaç tabiki de çok para kazanmaktır. Hedeflemiş olduğumuz paraları kazanmak içinde öncelikle gerçek bir yatırım yapmadan önce başka bir hesap açarak pratik yapmalıyız. Pratik yapmak, bize tecrübe kazandıracağı gibi ilk başta hep kaybederek devam etmemizi de engeller. Öncelikle borsada bulunan finans ve ekonominin nasıl işlediğini bilmemiz gerekir. Bu önemli bilgileri de edindikten sonra ufak miktarlarla denemeler yaparak borsa hayatımıza giriş yapmak daha mantıklı bir seçenek olarak önümüze gelmektedir. Borsa işlemlerini yapmadan önce anlaşmalı bir aracı kurumuyla çalışmamız gerekmektedir ve bu aracı kurumu sayesinde nerde neyi nasıl yapmamız gerektiğini de iyice öğrenmeliyiz. Bu aracı kurum sayesinde hedeflemiş olduğumuz stratejileri daha güvenilir biçimde uygulamamız mümkün olur.

Borsada Başarılı Olmak2. Finansal Açıdan Okuryazarlık Yapmak


Bu okuryazarlık sayesinde kendimize ait olan borsa hesabımızda daha başarılı işlemler yapmamız mümkün olmaktadır. Piyasayı, finansı, borsayı ve ekonomiyi araştırarak en doğu veriler elde edip borsada daha iyi yerlere gelmemiz sağlanır. Herhangi bir şirketteki mali yatırımları inceleyip ne anlatmak istediğni anlarsak, biz de bir işlem yaparken ona göre daha dikkatli bir biçimde işlemimizi yapmış oluruz.

3. Aracı Kurum Tercihini Doğru Yapmak

Ülkemizde bulunan borsa adına çalışan şirketler oldukça fazladır. Ama bu şirketlerin neredeyse hepsine yakını Borsa İstanbul’a bağlıdır. Alım ve satım işlemleri de Borsa İstanbul sayesinde yapılmaktadır. Borsadaki işlemleri yapmak içinde mecburi olarak bir aracı kurum ile anlaşıp ortak bir işbirliği yapmak gerekmektedir. Borsa adına işlem yapma yetkisine sahip aracı kurumları araştırıp en güvenilir kurumu seçip ona göre birlikte çalışmak en mantıklı seçim olacaktır. Burda da seçim yapmanın önemi oldukça önemli bir konuma gelmektedir.

4. Aracı Kurumun Altyapı Önemi

Yapacak olacağımız işlemleri aracı kurum sayesinde gerçekleştiririz. Bizim yapmak istediğimiz işlemlerimizi aracı kuruma göndererek onlarında borsaya iletmesini bekleriz. Ama istediğimiz bir şekilde iletim sağlamak için aracı kurum seçiminin önemi oldukça fazladır. Bir aracı kurumun altyapı desteği ne kadar kaliteli ise bizimde anlatmak ve yapmak istediğimiz işlemlerimizin kalitesi artacaktır.