Borsada Nasıl Kazanılır?

borsada nasıl kazanılır
Paylaş
 

Borsada Kazanmak;

Borsa, kişilerin alım ve satım işlemleri doğrultusunda kazanç elde etmeleri üzerine kurulmuş bir yatırım piyasasıdır. Ülkemizde milyonlarca yatırımcı sayısına ulaşmış olan bu platform, Borsa İstanbul denetiminde tutulmakta ve aracı kurumların denetlenmesi ile birlikte de gerçekleştirilmektedir. Her bireyin mevcut birikimlerini değerlendirmek ve yapacakları yatırımlardan da kar elde edebilmeleri için borsaya yöneldikleri görülse de, sonuçlar her zaman için kazanç ile sonuçlanmayacaktır. Kişilerin borsada kazanmak için yapmaları gereken bazı önemli noktalara değinecek olursak, şu maddeleri öne çıkarabiliriz.

borsada kazanmak


Borsada kazanmak için kişilerin seçecekleri yatırım aracı son derece önemlidir. Çünkü, borsa üzerinde yapılan işlemlerde genel itibari ile arz ve talep fiyatta belirleyici olsa da, piyasalardaki beklentiler ve makro ekonomik gelişmeler, fiyatlara yön verebilmektedir. Bundan dolayı, kişiler yakından takip ettikleri yatırım aracına yönelerek işlem yapmalıdır.

Her ne kadar aracı kurum seçimleri ikinci planda gibi görünse de, kazanmak isteyen kişiler için aracı kurum seçimi önemlidir. Çünkü, aracı kurumlar yapılacak her alım ve satım işlemi için kişilerden belirli oranlarda komisyon kesmektedir. Ödenecek olan komisyon kişilerin karlarından düşüleceği için bu çok önemli bir etkendir.

Borsada yatırım araçlarının ne zaman alınıp satılacağına karar verirken aceleci olunmaması gerekmektedir.
Hisse senedi üzerinden işlem yapılıyorsa, firmaların güncel kararları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Borsada kazanmak için daha birçok neden olsa da, temel seviyedeki bir yatırımcının dikkat etmesi gereken noktalar bu şekildedir.

Etiketler:
borsada kazanmak

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.