Borsada Para Kazanmanın 3 Püf Noktası!

borsada nasıl kazanırım
Paylaş
 

1. Tecrübeler Edinerek Önemli Bilgilere Sahip Olmak

Günümüzde artık borsa sektörüyle ilgilenenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu fazlalıkta borsanın çekiciliğini artırmaktadır. Borsayı hiç duymamış olanlar ve borsaya yeni başlayacaklar mutlaka borsa hakkında eğitim almalıdırlar. Bu eğitim internet üzerinden olabileceği gibi, kitaplar aracılığı ile de ve borsa bilgi edindirme seminerleri sayesinde de olmaktadır. Borsada kazanmakta kaybetmekte olduğu için borsa sektörüne tam anlamıyla girmeden önce sanal borsalarda sanal paralar ile kendimizi deneyimlemek bizlere tecrübe kazandırma açısından oldukça faydalı olacaktır. Borsa hakkında eğitimleri aracı kurumlar dediğimiz borsa sektörüyle ilgilenen kurumlarda vermektedir. Ayrıcı borsa hakkında bilgi dağıtımı yapan birçok kişisel veya kurumsal şirketler de günümüzde mevcuttur. Borsada alım satım işlemleri önceleri elden olmaktaydı ve çok uzun süreler karşılığında yapılabilmekteydi. Ama günümüz teknolojisi sayesinde internet üzerinden kolayca ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

borsa2. Sık Sık Borsayı Takip Etmek


Borsa sektöründe takip ederek ona göre işlemler yapma oldukça mantıklı bir durumdur. Çünkü kimi borsa fiyatları dalgalanma göstermektedir. Bazen az kazanç düşünüldüğünün aksine fiyat dalgalanması sayesinde çok kazanç da elde edilme durumu olmaktadır. Fiyat dalgalanmalarından negatif anlamda etkilenmemek adına önceden tahmin yapılıp ona göre işlemler gerçekleştirilmelidir. Kötüye giden fiyat dalgalanmalarını pozitif anlamda iyiye çevirmek için bilgi ve tecrübeler edinmek sorunu çözmek adına büyük bir adım olarak görülmektedir. Tabiki de borsadaki piyasa fiyatlarının nasıl dalgalandığını bilmek ise önceden edinilen bilgilere ve piyasa takibine bağlıdır.

3. Borsayı Doğru Yorumlamak

Piyasadaki borsayı doğru yorumlamak aslında çok iyi bir analiz ve piyasayı takip etmekten geçmektedir. Borsanın nasıl yükseldiğini bilmek ve ona göre tahmin yapmak da oldukça önemlidir. Piyasada oluşan dalgalanmaların neden olduğunu çözümleyerek ona göre tedbir alıp işlemlerin yapılması durumunda krizi fırsata çevirmek gibi olur. Burada önemli olan dalgalanmaların başlamadan dalgalanmaya neden olacak işlemleri tahmin edebilmektir. Birçok borsacının da bildiği bir konu olan uzun vadeli işlem yapmak size mutlaka büyük kazançlar sağlayacak olmasına önem göstermeliyiz. Hali hazırda bulunan yüksek bir fiyatın aniden düşebileceği gibi düşük bir fiyatın da aniden yükselebileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız.

Sabır en önemlisidir. Sabretmeli aceleci olunmamalı.

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.