Dolar Mı, Euro Mu, Altın Mı Almalıyım?

altın dolar euro
Paylaş
 

Her insan ileriyi düşünerek geleceğini garanti altına almak ister. En azından kıyıda köşede bir miktar birikmişi olsun ister. Bu nedenle çeşitli yatırım yollarına yönelir. İnsanların en çok kafalarını karıştıran nokta ise; hangi yatırım alanına yönelecekleridir. Dolar, euro ve altın önemli yatırım araçlarıdır. Bu yatırım araçları zamanına göre değişiklik göstererek rövanşa geçmektedir. Doğru zamanda doğru yatırım aracı tercih edilmezse, kişiler ciddi oranda zarara uğrayabilir.

Derinlemesine Piyasa Araştırması

Söz konusu 3 şık arasında kalan kişiler muhakkak gündemi takip etmeli ve piyasa araştırması yapmalıdır. En karlı yatırım aracı tercih edilmeli ve değer kaybettirecek araçlardan uzak durulmalıdır. Dönemine göre dolar, euro ve altın arasından biri ön plana çıkarak yatırımcısına daha çok kazandırmaktadır. Üç yatırım aracı arasında seçim yapmak için kesinlikle içinde bulunulan dönemin şartları göz önünde bulundurulmalıdır. 2017 yılının ortaları baz alındığında dolar yatırımcısının yüzünü büyük ölçüde güldürmüştür. Ancak dolar almak yatırımcıların büyük bir zarara uğramasına neden olacaktır.


Genelleme yapıldığında yatırım aracının seçiminde doğru zamanın beklenmesi gerekmektedir. Yatırım piyasaları çok hızlı şekilde gelişmekte olduğundan zamanlama oldukça önemlidir. Altın açısından bakılacak olduğunda ise yine 2017 yılında önemli derecede artış yaşandığı göze çarpmaktadır. Yatırım yapanların ellerindeki altınları bozdurmaları büyük kazanç elde etmelerini sağlayacaktır.

dolar euro altın

Dolar Ve Euro Fiyatları Uçtu

Yine 2017 yılının haziran ayı baz alındığında; euro neredeyse 4 TL’ye dayanarak 3,92 seviyesine çıktı. Dolar ise 3,51 seviyesinden işlem görmektedir. Yatırımcısına en çok kazandıran araç euro olarak ön plana çıkmaktadır.

Satın alma açısından bakıldığında euro ve dolar yatırımcının zarara uğramasına sebep olur. Bu nedenle yatırım yapmak isteyenlerin büyük bir riske girmeden altına yönelmeleri en mantıklısıdır. Dolar ve euro almak için fiyatların düşmesini beklemek önerilmektedir. Ancak fiyatların daha ne kadar süre bu seviyede seyredeceği de meçhuldur. Bu nedenlerden dolayı temiz ve risksiz yatırım aracı olan altın şu anda yatırımcısına en çok kazandıran üründür.

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.