En doğru Yatırım Önerileri

yatırım önerilerim
Paylaş
 

Günümüzde yatırım denince aklan gelen alternatif sayısı eski dönemlere oranla oldukça fazla diyebiliriz. Tabi ki her yatırımın farklı risk ve kar faktörleri vardır. Genelde bir yatırıma karar verirken riskleri gözden geçirir ve size sunacağı getiriye değip değmeyeceğine karar verirsiniz. Peki en karlı yatırım hangisi? Bu soruya realist bir cevap verebilmek için iyi bir araştırma gerekiyor.


yatırım önerileriÖncelikle kar oranı çok yüksek olmasa da risksiz olan yatırım çeşitlerinden bahsetmek yerinde olacaktır. Repo ve faiz gibi yatırımlar risksiz olarak kabul edilebilirler. Ancak kar oranları diğer yatırım çeşitlerine göre daha düşük olur. Mevduat faizini değerlendirmek de yine risksiz ancak düşük kar getiren bir yatırım çeşididir. Yatırım konusunda teknik yeterliliği olmayan yatırımcıların en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Bunların yanı sıra devlet tahvilleri ve hazine bonosu seçenekleri de risk faktörü düşük kabul edilen yatırım araçları arasında gösterilebilir. Emlak piyasasına girmek ve menkul alım satımı yapmak da oldukça düşük riskli bir yatırım olarak göze çarpıyor. Günümüzde özellikle büyük şehirlerdeki hareketli emlak piyasasından faydalanarak yüksek kar elde etmek de mümkün olabilmektedir. Eğer risk faktörünü biraz daha yükseltmek ancak elde edeceğiniz karı da arttırmak istiyorsanız yatırım fonları sizler için en başta gelen yatırım çeşitlerinden biri olacaktır. Mevduat faizlerine oranlar çok yüksek kar elde edebilmek mümkündür. Hisse senedi alım satımı yaparak da çok yüksek oranlarda kar elde edebilirsiniz. Borsada işlem yapmak oldukça yüksek getirisi olan ancak risk faktörü de bir o kadar yüksek olan bir yatırım çeşididir. Teknik bilgisi yeterli olmayan yatırımcılar için tercih edilmemesi gereken bir yöntem olduğunu söylemek yerinde olacaktır.

Sizin için en doğru yatırım aracı, ihtiyaçlarınız ve hedeflerinize uygun olan yatırım aracıdır. Risk faktörünün kar oranıyla olan ilişkisine gereken önemi vermeli ve gereğinden fazla riske girmeden optimum seviyede kar elde etmeyi hedeflemek en mantıklı hareket olacaktır. Yatırım konusunda aceleci olmamak, yeterli araştırmayı yaparak konuya hakim olabilmek ve gerçekçi temeller üzerine oturabilen bir yatırım şekli benimsemek en yerinde olacak davranışlardır.

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.