Hamit Altın Nedir?

hamit altın nedir
Paylaş
 

Hamit Altın

Web sitemiz üzerinden Hamit altın hakkında detaylı olarak bilgiler alabilirsiniz. Günümüzde halen piyasada satışa sunulan altın türlerinden biri olan Hamit altın, Reşat altın gibi piyasa bulunması oldukça zordur. Bu bakımdan Hamit altın tutkunları, piyasada orjinal Hamit altın bulabilmek açısından biraz uğraş vermesi gerekmektedir.

Hamit Altın Ve Özellikleri

  • 1876 tarihinde Osmanlı Padişahı Abdulhamit Han tarafından darphanede bastırılan Hamit altın, bu sayede tarihten günümüze kadar Hamit altını olarak bilinmektedir.
  • Ön kısmının Reşat altın ile aynı olduğu Hamit altın, tuğra ve basım tarihleri bakımından Reşat altından farklı olmaktadır.
  • İlk dönemler kulpsuz olarak üretilmiş olan Hamit altın, daha kolay kullanılabilmesi amacıyla sonraki dönemlerde kulplu olarak piyasada satışa sunulmuştur.
  • Ağırlık bakımından da Reşat altını ile aynı olan Hamit altın, satış bedeli olarak Reşat Altından biraz daha yüksek fiyattan satışa sunulmaktadır.
  • Ayrıca Cumhuriyet ve tam altından da yüksek fiyattan satışa sunulan Hamit altın, üç farklı türden bastırılmıştır, ancak Hamit altının diğer üç tipinin piyasada bulunması çok daha güç olmaktadır.

hamit altın

Hamit Altın En Fazla Nereden Temin Edilebilir?

Tarihsel özelliği bulunması sayesinde Hamit altın en fazla altın koleksiyoncularından temin edilmektedir. Nitekim ülkemizin birçok illerinde altın koleksiyonculuğu yapılabilmekte ve buradan Hamit altını, Reşat altını ve diğer tiplerine ulaşılabilir ve koleksiyoncunun uygun görmesi durumunda satın alınabilmektedir.

Hamit Altın Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hamit altını ve Reşat altını güvenilir bir kuyumcudan satın almanızı tavsiye ederiz. Orjinal Hamit altını satabilen kuyumcu sayısı oldukça azdır. Bu bakımdan her kuyumcuda görmüş olduğunuz Hamit altını orjinal olduğu anlamına gelmemektedir. Bu bakımdan kuyumcunuzda Hamit altın satın alırken mutlak olarak ürünün orjinal olduğunu kanıtlayan bir belge de almanız gerekmektedir.

Altın Fiyatlarını Öğrenmek İçin Tıklayınız

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.