Konut Kredilerinde Hangi Banka Daha Uygun?

konut kredileri
Paylaş
 

Günümüzde gencinden yaşlısına herkes ev sahibi olma çabasına girmiş durumda.Ev sahibi olmayı herkes bir avantaj ve bazıları da geleceğe yatırım olarak görmekte.Artık çoğu kişi yıllarca para biriktirerek ev almıyor bunun yerine bankalardan kredi çekip ev sahibi olmayı tercih ediyor.Birçok insan alacağı evi bulur ancak bir türlü hangi bankadan kaç ay vade ile ne kadar kredi çekeceğini bilemez.Çünkü bankalar çok sayıda kampanyalar yapar ve faiz oranları sürekli değişiklik göstermektedir.Tabii ki de alıcı her zaman en düşük faizle konut kredisi çekmek istiyor ve bunun için aylarca araştırma yapıyor sonunda doğru ya da yanlış bir seçim yapıyor.Şimdi biz bu yazımızda Haziran ayının en düşük faiz oranlarını aktaracağız.


konut kredileriÖncelikle ele aldığımız kredi tutarı 100.000 TL ve konut kredisinin vadesi 120 ay yani 10 yıllık bir ödeme planı çerçevesinde değerlendirme yapacağız.Konut kredisinde Haziran 2017 itibariyle en düşük konut kredisi faizi oranı 0,88 ile Ziraat Bankasının.Kredimizi Ziraat Bankasından çekersek aylık 1352 TL ödeyeceğiz ve 10 yılın sonunda toplam ödemiş olacağımız tutar 163.388,20 TL olmuş olacak.Ziraat bankasını takip eden en düşük faiz oranı sunan banka ise Halkbank. Halkbank müşterilerine konut kredisini 0,89 faizle sunuyor.Bu demek oluyor ki Ziraat Bankası ile neredeyse aynı.Halkbankasından alacağımız kredi sonucunda aylık ödeyeceğimiz tutar 1359 TL ve 10 yılın sonunda bankaya ödemiş olacağımız tutar ise 164.439,76 TL olmuş olacak.Bu bankaları sırasıyla Vakıfbank 0,92, QNB Finansbank 0,95, Yapı Kredi ise 0,98 faiz oranları ile takip ediyor.

EN UYGUN BANKALAR ZİRAAT BANKASI VE HALKBANKASI

Bu yazımızda çıkan sonuçlara göre en uygun faiz oranları ile alıcısını memnun edecek olanlar Ziraat Bankası ile Halkbankası oluyor.Tabii ki bu yazıyı okurken bile faiz oranları değişmekte ancak bu zamanlarda şuanlık faiz oranlarının seyri bu şekilde.Bu yazı ile insanlar kafasındaki birçok soruyu gidermiş olacak ve en az zararla kredi çekip ev sahibi olabilecekler.120 ay vadenin dışında 60, 96, 180, hatta 240 ay vadeli banka kredileride bulunmaktadır.Ancak yazımızda ele alınan 120 ay günümüzde en çok tercih edilen vadedir.

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.