Sigarayı Bırakın, Hem Ömrünüzü Hem De Paranızı Biriktirmeye Başlayın

sigara içme
Paylaş
 

Çağımızın problemi haline gelen sigara kullanma yaşı bir hayli düştü. Akla gelebilecek her türlü tedbirin alınmasına, yasaklamalara, uçuk fiyatlandırmalara rağmen sigara kullanımında belli bir azalma olmadı. Ülke olarak sigaraya savaş açıldı ama sigara içenlerin pek umrunda olduğu söylenemez. Sigara bırakmak için hayata geçirilen tüm fikirler, anlamsız görünüyor. Çünkü asıl gerekli olan, kişinin sigarayı bırakma isteğidir. Bir paket sigara ortalama 10 TL ama kimse parasına acımıyor. Kapalı alanlarda sigara içmek yasak ama soğuklara, kara kışa aldırmadan açık alana çıkılıp o sigaralar yakılıyor.

sigarayı bırakın

Sigara bırakmak aslında kişinin kendi iradesine bağlıdır. Sigarayı bırakmaya kadar vererek, aniden kullanımı bırakan çok insan vardır. Bu zararlı alışkanlığı bırakmak için sayısız mantıklı sebep bulunmaktadır. Söz konusu nedenlerin başında ise sağlık ve maddiyat gelmektedir. Sigarayı bırakın, hem ömrünüzü hem de paranızı biriktirmeye başlayın. Çünkü sağlığınıza verdiğiniz ciddi zararlar ve kanser riski ortadan kalkarken aynı zamanda haftalık en az 40 TL’niz cebinizde kalacaktır. Sizde hemen sigarayı bırakın, hem ömrünüzü, hem de paranızı biriktirmeye başlayın.


Sigara Bütçenin Önemli Kısmını Tüketir

Sigara kullananlar bu sektöre ciddi paralar yedirmektedir. Düzenli sigara kullanan insanların, yani bağımlıların haftada en az 4 paket sigara tükettiği kabul görmektedir. Sigaranın ortalama fiyatı 10 TL’dir. Bu mantıktan hareketle haftalık 40 TL, aylık ise 160 TL sigaraya ayrılmaktadır. Bir yıllık sigara masrafı ise bin 920 TL’dir. Bunlara sigaranın yanında içilenler ya da sürekli kaybedilen çakmak sebebiyle belirli aralıklarla yenilenen çakmakların fiyatları için 80 TL daha eklenecek olursa yıllık maliyet 2 bin TL olmaktadır. Mantıklı düşünüldüğünde hiçbir açıklaması yok.

Düşünün; en ufak faydası olmayan bir ürüne yıllık 2 bin TL harcanıyor. Yılın neredeyse 2 ayı, sigara için çalışmakla geçiyor. Bunlar yalnızca cebe verilen zarar. Vücut üzerinde bıraktığı hasarlar ise direkt olarak ölümcüldür. Gırtlar kanserinden, akciğer kanserine, amfizemden, koa hastalığına kadar birçok riskle karşı karşıya olmak söz konusudur. Sigarayı bırakan bir insan hem ömrünü uzatır, hem de aylık 2 bin TL kazançla yazın ailesiyle çok güzel bir tatile çıkabilir. Herşey ortada, en azami oranlarda kabaca hesaplama ile sonuç budur. Daha güzel ve sağlıklı bir hayat elinizde, seçim sizin…

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.