Türkiye’de finans alanında yeni bir soluk

Paylaş
 

FODER 13 Şubat 2020 tarihinde düzenlemiş olduğu lansmanda ‘davranışsal finans’ alanında başlatmış olduğu ve Türkiye’de bir ilk olan CCL projesini değerli katılımcılarla, paydaşlarıyla ve basın mensubuyla paylaşmıştır.

FODER, Duke Üniversitesi kapsamında Dan Ariely liderliğinde yürütülen Davranışsal Ekonomi Araştırma Projesi (Common Cents Lab) dünya paydaşı olmuştur. Dünyada Çin, Meksika ve Türkiye’de yürütülecek projede hedef  düşük ve orta gelirli bireylerin finansal davranışlarında doğru kararlar vermelerini sağlamak ve küresel ekonomik refahın geliştirilmesine desteklemek olduğunu açıklayan FODER başkanı Attila Köksal Türkiye için çok değerli bir çalışma olduğundan bahsetmiştir.


FODER başkanı Attila Köksal, kendisi ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Mehmet Gerz ve Pelin Kabalak ile proje müdürü Melisa Mumcu’nun Duke Üniversitesinde bu alanda eğitim aldığını ve bu projeyi Türkiye’de 3 yıl boyunca yürütmek üzere Duke üniversitesiyle protokol imzaladığını paylaşmıştır.

FODER başkanı Attila Köksal, finansal konularda tüketicilerin daha sağlıklı karar alabilmelerini sağlamak adına ‘davranışsal finans’ alanında kullanılan yöntemlerin Boğaziçi Üniversitesi etik kurulunun da uygunluğuyla Türkiye’de paydaş olabilecek kurumlarla çalışmayı yürüteceklerini açıklamıştır.

Katılımcıların soru ve yoğun ilgileriyle gerçekleşen lansmanla başlayan projenin Türkiye’de finans alanında yeni bir soluk getireceği katılımcılar tarafından dile getirilmiştir.

 

Dr.İlknur ÜNER

Etiketler:
atilla köksal foder

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.