Üniversite Öğrencilerine Faizsiz Kredi Veren Kamu Bankaları

Paylaş
 

Üniversite öğrencilerine faizsiz kredi veren kamu bankaları da mevcuttur. Bu bankalar kapsamında öğrencilere her türlü desteği sağlamak ve müşteri potansiyelini arttırmak bakımından bu kamu bankaları öğrencileri kendilerine çekebilecek hemen her türlü kampanyayı yapmaktadır. Tabi bankalardan alınacak bu kredi için hangi bankaya başvurulacaksa o bankanın istediği koşul ve şartlara sahip olmak gereklidir. Bu koşul ve şartlar bankadan bankaya farklılık göstereceği için en uygun bilgiyi bankaların kendisinden öğrenebilirsiniz. Genel olarak bu koşullardan ilki de kredi notuna sahip olmanız ve bu notun düşük olmaması istenmektedir. Aynı zamanda bir gelire sahip olmak ve bunu belgelemekte istediğiniz kredi miktarına ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Üniversite Öğrencilerine Faizsiz Kredi

Üniversite Öğrencilerine Faizsiz Kredi


Üniversite öğrencilerine faizsiz kredi veren bankalar ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi adı altında öğrencilere destek sağlamaktadır. Eğitim kredisine başvurmak için de velinizin bulunması gereklidir. Bu sebepten de öğrenci direk kendisi ihtiyaç kredisine de başvurabilir. Fakat eğitim kredisinin olanakları göz önüne alındığında eğitim kredisine başvurmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Üniversite öğrencilerine faizsiz kredi veren kamu bankaları bu kapsamda sizden bazı belgeler isteyecektir. Üniversite öğrencilerine faizsiz kredi veren kamu bankalarının isteyeceği bu belgeler genel olarak birkaç ay önce başlatılmış ve halen devam etmekte olan sigorta, gelir beyanı, kredi notu ki öğrencilerde buna çok dikkat edilir ve varsa ipotek olarak sunabileceğiniz gayrimenkul bu belgeler arasındadır. Üniversiteli öğrencileri bu kredilerden yararlanmak için en başta on sekiz yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Eğer yaşınız tutuyor ama kredi notunuz düşük ise de bankalar bu durumda size kredi vermeyi zorlaştıracak sizden kefil isteyecektir. Uygun bir kefil bulduktan sonra da krediden yararlanmanıza olanak sağlayacaktır. Bulacağınız bu kefilin de kredi notunun yüksek olması gereklidir. Bankanın sizden istediği tüm şartları yerine getirdiğiniz de ise muhtemelen istediğiniz krediyi size verecektir. Bu çerçevede ise bankalar üniversite öğrencilerine yaklaşık alt limit olarak beş bin lira vermektedir. Üst limit olarak da en fazla talep edebileceğiz kredi miktarını ise yirmi bin lira ile sınırlı tutmaktadır.

Bir yorum bırak

Yasal uyarı; Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır ve yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kişisel kullanım içindir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. Borsacep.com bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.